- xxx



Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
- Úvod
- Akvaristika
- Morská akvaristika
- Ostatné
- COLOMBO MYCOSIDOL Bio Liek 120 ml cyjanobakterie
COLOMBO MYCOSIDOL Bio Liek 120 ml cyjanobakterie
- Kompletné špecifikácie
- COLOMBO MYCOSIDOL Bio Liek 120 ml cyjanobakterieSkladom33,8 €28,1 € bez DPH
COLOMBO MYCOSIDOL Bio Cure 120 ml na 450 l - prípravok na kontrolu cyanobaktérií v morskom akváriu
Cyanobaktérie potrebujú na rast veľa živín a svetla. Colombo Mycosidol BioCure sa zameriava na odstránenie živín (vo forme detritu) pomocou špeciálne vybraných morských baktérií, ktoré štiepia detitus, a pridaním aktívneho kyslíka, ktorý má podobný účinok. Mykozidol môže byť účinný, iba ak je liečba podporená optimalizáciou podmienok v akváriu.
Dávkovanie: 1 plochá odmerka (= 1 ml) na 15 litrov morskej vody. Pretože mykozidol účinkuje odstraňovaním živín, zvyčajne sú potrebné 3 až 4 dávky. Odporúčame vám vykonať liečbu dvakrát týždenne, s odstupom 3-4 dní. Mykozidol nie je biocíd, ktorý priamo ničí baktérie!
Mykozidol uvoľňuje aktívny kyslík. Aktívny kyslík môže tiež poškodiť koraly, a preto by mal byť Mycosidol rozpustený mimo vašich koralov, napríklad v nádrži alebo komíne.
Mykozidol zvyšuje v jednej dávke uhličitanovú tvrdosť vody približne o 1-1,5 ° dKH. Mali by ste to vziať do úvahy, keď vydávate KH + manuálne alebo automaticky; podľa toho znížte dávku KH +.
Filtrácia by mala fungovať počas liečby mykozidolom. Najlepšie výsledky odporúčame vypnúť zberač na 2 - 3 hodiny. Optimálna kvalita vody je veľmi dôležitá. Ak to vyžaduje kvalita vody, skrátte čas vypnutia zberača. Nepoužívajte aktívne uhlie, neodpájajte UV lampu a generátor ozónu do 24 hodín po poslednej dávke mykozidolu. Počas liečby mykozidolom nemeňte vodu, pokiaľ k tomu nie ste nútení zlou kvalitou vody.
Varovanie: Iba na použitie v morských akváriách. Výrobok skladujte v pôvodnom obale pri teplote medzi 4 a 32 ° C a uchovávajte mimo dosahu detí.
Prepojenia: Kombinácia dvoch alebo viacerých produktov a / alebo liekov spolu predstavuje riziko. Nepoužívajte výrobky od rôznych výrobcov súčasne!
Informácie: Červené riasy napriek svojmu názvu v skutočnosti nie sú riasy, ale cyanobaktérie. V morských akváriách sú rôzne druhy cyanobaktérií. V podstate vyzerajú ako červený hlien, ale môžu byť tiež zelené, modré alebo dokonca čierne. Pretože existujú rôzne typy cyanobaktérií, existujú aj rôzne dôvody pre ich prítomnosť. Všeobecne začnú rásť, keď akvárium nie je v dobrom stave. Môže to byť zlá kvalita vody (vysoká hladina dusičnanov, vysoká hladina fosfátov alebo vysoká organická hladina), vysoká teplota (v lete) alebo nedostatočná cirkulácia vody.
Ak viete príčinu problému, môžete bojovať proti cyanobaktériám iba vtedy, ak odstránite príčinu problému súčasne. Vysoké hladiny dusičnanov by sa mali znížiť. Vysoké hladiny fosfátov by ju mali znížiť. Vysokú hladinu organických látok môžete znížiť pomocou dobrého skimmeru alebo zvýšením účinnosti súčasnej. Aj čistenie nádrže, najmä v „mŕtvych zónach“, pomáha pri odstraňovaní prebytočných živín, najmä ak je nádrž už stará niekoľko rokov. Vyvarujte sa vysokých teplôt chladením vody pomocou špeciálnych zariadení. Zvyšovanie prietoku vody v akváriu je veľmi účinné pri prevencii a znižovaní cyanobaktérií, napríklad inštaláciou ďalších čerpadiel alebo pravidelnou zmenou ich polohy. Samotné moderné čerpadlá môžu meniť prietok a smer. Pretože cyanobaktérie potrebujú svetlo, aby žili, zníženie intenzity a trvania iluminácie spomalí jeho vývoj.
Stačí 120 ml balenie 450 litrov vody ,
Pred použitím si pozorne prečítajte tento návod.