


Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Strojček na strihanie psov
Strojčeky na strihanie psov
Na čo by ste si mali dať pozor pri výbere strihacieho strojčeka pre psy?
Pri výbere žiletky treba brať do úvahy niekoľko parametrov. Ten základný je výkon - čím väčší, tým lepší. Holiace strojčeky s nízkou spotrebou energie sa rýchlo zohrievajú, takže pri ich používaní musíte robiť dlhšie prestávky. Ďalším parametrom je možnosť výmeny už zmienených čepelí. Za pozornosť tiež stojí, ako je holiaci strojček napájaný - či už pomocou kábla alebo batérie. Kábel môže obmedziť manévrovací priestor, ale na druhej strane zaisťuje nepretržitú prácu.
Ďalšie veci, ktoré stoja za pozornosť, sú veľkosť žiletky a objem žiletky. Čím menší je pes, tým menšia by mala byť aj žiletka. Niektoré psy sa príliš nevenujú starostlivosti, takže vyžínač pre psy, ktorý pracuje potichu, bez toho, aby im pridával stres, bude pre nich lepší.
Strihače pre zvieratá - prehľad
Majitelia dlhosrstých psov alebo tí, ktorí sa zúčastňujú výstav, pravidelne navštevujú kadernícke salóny po celý rok. Ak však máme čas, môže nás to lákať, aby sme si svojho psa holili sami, a to výberom správneho holiaceho strojčeka.
Väčšina majiteľov domácich miláčikov vedie v byte odveký boj so psími chlpmi. Najmä na jeseň a na jar, keď naši miláčikovia menia kabát, je každý dom plný vlasov. Mnoho ľudí rieši tento problém návštevou salónov na starostlivosť o psy, kde kaderník holí prebytočné vlasy. Môžeme to urobiť aj doma, ak nie sme na ceste do psieho salónu?
Ktoré zvieratá sa potrebujú oholiť
Väčšina psov a mačiek sa nemusí oholiť, najmä zvieratá s hrubou podsadou. Aj keď sa môže zdať, že psy ako ovčiaky a husky sa počas leta prehrievajú, nie je to nič ďalej od pravdy. Silná vrstva kožušiny má izolačný a ochranný účinok, preto nie je vhodné takýchto psov počas leta holiť. Dlhosrsté psy, ako sú Yorkies, Schnauzers a West Highland White Terrier, si bezpochyby vyžadujú holenie. Tieto plemená majú veľmi hustú dlhú srsť, ktorá sa ľahko zamotáva. Pokiaľ sa nelieči, môžu sa v dôsledku priľnavých spleti vyskytnúť rany a trenie.V prípade psov s rozbitými vlasmi, ako sú teriéri, sa niektorí majitelia namiesto orezávania tiež rozhodnú oholiť. Samotné orezávanie nie je zábava - sťahuje mŕtve vlasy z kože psa - preto niektorí majitelia radšej oholia srsť, vďaka ktorej rýchlejšie vypadávajú mŕtve vlasy.
Oplatí sa strihať mačky?
Mačky sú veľmi čisté zvieratá, a tak sa väčšinou starajú o stav svojich vlasov sami. U mačiek s veľmi hustou srsťou alebo u tých, ktoré nie sú príliš dôkladné pri úprave srsti, sa však môžu vyskytnúť uzly a trenie. V takejto situácii je najlepšie pravidelne si mačaciu srsť čistiť, nie všetky mačky to však umožňujú. Niektoré domáce zvieratá preto na ochranu svojej pokožky vyžadujú pravidelné oholenie. Najmä u dlhosrstých mačiek je úplne bežné upchávať črevá guľkami vlasov. V prípade takýchto mačiek stojí za zváženie skrátenie dĺžky vlasov, vďaka čomu sa lúmen čreva nebude upchávať veľkým množstvom olizovaných vlasov.
Akumulátorové a šnúrové holiace strojčeky pre psy
Pri výbere holiaceho strojčeka musíte zvážiť, na čo ho budete používať. Podľa toho, koľko zvierat chcete počas roka oholiť, môže byť na výber holiaci strojček napájaný priamo zo zásuvky alebo holiaci strojček na batérie . Káblové stroje sú zvyčajne o niečo väčšie a majú väčší výkon motora. Ich výhodou je schopnosť oholiť sa bez prerušenia pre naloženie aj niekoľkých zvierat za sebou. Aj keď nám stroj dáva takúto príležitosť, nie vždy ju môžeme využiť. Žiletky sa počas práce výrazne zahrejú, takže každopádne budeme nútení robiť si prestávky, aby sme zariadenie ochladili, aby sme nespálili domáceho miláčika.
Akumulátorové stroje majú túto výhodu, poskytujú nám oveľa väčšiu slobodu konania. Tiež sú často menšie ako holiace strojčeky so šnúrkou, ale ich hmotnosť rastie s kapacitou batérie. Ľahké holiace strojčeky môžu pracovať iba 30 - 40 minút, zatiaľ čo holiace strojčeky so silnejšou batériou, ktoré vydržia až 2 hodiny - sú bohužiaľ oveľa ťažšie. Takéto zariadenia dobre fungujú na tzv „Dokončenie“, to znamená spálenie oblasti labiek a hlavy, zatiaľ čo šnúrkové holiace strojčeky sú ideálne na holenie celého psa alebo mačky.
Objem strojčeka
Existuje veľa rôznych zariadení s rôznymi úrovňami hluku a chladiacim výkonom čepele. Strihač sa samozrejme musí zvoliť v závislosti od zvieraťa - ak sa náš pes nebojí hlasných zvukov, nemusíme sa obávať hlasitosti strihača. Našich domácich miláčikov zvyčajne môžu vyrušovať dva aspekty - objem stroja a sila výfukových plynov z motora. Čo sa týka objemu strojčeka, súvisí to so silou motora. Menšie bezdrôtové holiace strojčeky sú zvyčajne tichšie ako ich káblové náprotivky. Existujú aj stroje s reguláciou rýchlosti, vďaka ktorým dokážeme pracovať nižšou rýchlosťou v blízkosti hlavy a uší psa alebo mačky a vyššiu rýchlosť používať na miestach s najväčším počtom chĺpkov.Hladina odpadového vzduchu z motora úzko súvisí s chladiacim systémom. Profesionálne nožnice, prispôsobené na dlhú prácu, majú zvyčajne rozvinutejší ventilačný systém motora, ale to môže rušiť psy citlivé na náraz vzduchu, ktorý ich zasahuje. Malé žiletky, aj keď sa rýchlejšie prehrievajú, nespôsobujú toľko pohybu vzduchu.
Výber čepele
Väčšina holiacich strojčekov sa predáva s rozdeľovačmi rôznych dĺžok, ktoré vám umožňujú zvoliť vhodnú dĺžku vlasov, ktoré chcete svojmu miláčikovi nechať. Na samotnej čepeli sú aj žiletky s nastaviteľným nastavením, takže sa vyhýbame doplnkovej výbave. Na predaj sú k dispozícii čepele z kalenej ocele a keramiky . Výhodou oceľových čepelí je, že ich ostrenie je celkom lacné, ale otupia sa oveľa rýchlejšie ako ich keramické náprotivky. Keramické čepele sa režú presnejšie a otupia oveľa pomalšie, ale samotné čepele a služba ostrenia sú oveľa nákladnejšie.Či už je to oceľ alebo keramika, väčšina čepelí sa oveľa rýchlejšie otupí na špinavých vlasoch aj na mokrých vlasoch. Pred strihaním vlasov je preto dobré domáceho miláčika dôkladne kúpať a osušiť.
Ak sa rozhodnete svojho klienta oholiť sami, môžeme ušetriť nejaké peniaze a zvoliť účes, ktorý nám vyhovuje. Samotné holenie však nie je také ľahké, ako by sa mohlo zdať. Je ľahké porezať psa, ak sa žiletka šikovne nepoužíva. Navyše, ak sa rozhodneme svojho domáceho maznáčika oholiť, čaká nás veľa upratovania. Niekedy stojí za to navštíviť kadernícky salón a nechať pracovať špecialistu.